loading...

Fundacja Jego: spotkania z wartościami...

09 października 2023r. Odsłon: 401

Przyjazny lokal w centrum miasta, które od pierwszego wejrzenia łatwo uznać za swoje. Organizacja kulturalna, która przyciąga atrakcyjnymi wydarzeniami dającymi okazję do bezpośrednich spotkań z ciekawymi ludźmi. Miejsce i pretekst do rozmów o wartościach, człowieku, humanizmie – tak potrzebnych, a coraz rzadziej spotykanych w zabieganym świecie, w którym żyjemy.

Idea

Fundacja Jego powstała w 2013 roku z inicjatywy ks. Grzegorza Adamskiego, który dostrzegł, że coraz więcej młodych ludzi znika z Kościoła, z życia duchowego, społecznego i kulturalnego. Coraz więcej osób z młodego pokolenia pozostawało niezauważonych. Remedium na to zjawisko miało stać się stworzenie w centrum Szczecina klubu, który byłby miejscem, które młodzież i dorośli uznaliby za swoje. Urzeczywistnieniem tej idei było otwarcie dla wszystkich chętnych siedziby fundacji przy ul. Jana Pawła II 42.

Przyjazna przestrzeń zachęca do wejścia, a repertuar wydarzeń, spotkań, seansów filmowych i warsztatów inspiruje do wymiany opinii i skłania do własnych przemyśleń. Klub jest miejscem rozmów o wartościach chrześcijańskich w interesujących formach: spotkań, dyskusji, warsztatów, koncertów w otoczeniu sztuki i nowych technologii.

 

Klub 42

Kawiarniane stoliki, bar, ceglane ściany ozdobione dużymi zdjęciami, książki i filmy na półkach, dostęp do Internetu - główna sala zachęca do spotkań i rozmów w komfortowej, niezobowiązującej atmosferze. W rogu znajduje się mała scena, na której podczas wydarzeń zasiadają uczestnicy dyskusji i debat lub występują muzycy. Ściany to przestrzeń galeryjna, przeznaczona do organizacji wystaw czasowych. Jednym z planowanych nurtów grafika użytkowa, nowoczesne środki wyrazu i popart. Na co dzień w klubie można odetchnąć od zgiełku miasta przy książce albo popracować w spokoju przy laptopie.

 

Kino

W kameralnej Sali kinowej z 26 odnowionymi fotelami pochodzącymi z dawnej szczecińskiej filharmonii panuje klimat pozwalający doświadczyć kina w atmosferze sprzed ery multipleksów – w skupieniu i z uwagą. Jakość filmowych doznań gwarantuje przy tym cyfrowy projektor i dobre nagłośnienie. Podczas cotygodniowych seansów wyświetlamy filmy poruszające kwestie wartości i problemy społeczne oscylujące wokół humanizmu. W repertuarze znaleźć można zarówno produkcje niezależne jak i dzieła największych reżyserów światowego kina.

 

Sala warsztatowa

Stanowiska komputerowe i studio fotograficzne w sali warsztatowej pozwalają na organizację warsztatów z grafiki, fotografii i filmowania dla młodzieży i dorosłych. Przestrzeń warsztatowa otwarta jest na tych, którzy chcą dzielić się wiedzą, doświadczeniem i zarażać swoją pasją młodzież i dorosłych.

 

Książka i film

Odwiedzający siedzibę Fundacji Jego mogą skorzystać z szerokiego wyboru książek. Szczególnie bogaty jest wybór tytułów dotyczących malarstwa, muzyki i filmu. Na półkach Jego znaleźć można ponadto 700 tytułów filmowych.

 

Wydarzenia

Ideą stojącą za stworzeniem Fundacji Jego było stworzenie miejsca spotkań, dyskusji i debat z ludźmi, którzy mają coś wartościowego do powiedzenia. Służą temu organizowane przy al. Jana Pawła II 42, wydarzenia, których jednym z pierwszych gości był reżyser Krzysztof Zanussi, a także regularne seanse filmowe, koncerty i warsztaty. Zapowiedzi wydarzeń warto śledzić na profilu Fundacji Jego na Facebooku (https://www.facebook.com/fundacjajego).

 


 • Wolontariat

  Dołącz do osób tworzących Jego42. Zapraszamy wszystkich chętnych do działania przy Fundacji Jego. Zadań jest wiele, główny zakres do którego zapraszamy:

  17 października 2023r. 244 10
 • Remont siedziby...

  Remont siedziby fundacji prz Jana Pawła 42 realizowany był przez kilka lat przez wolontariuszy. Głównie uczniów XIII LO oraz osoby z Parafii św. Rodziny w Szczecinie. W 2022r. po dwuletniej przerwie covidowej udało się uzyskać stosowne odbiory i oddać lokal do użytku. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcenie.

  18 grudnia 2023r. 189 30
 • Wsparcie

  17 października 2023r. 181


 • mapa