loading...

Wartości

25 października 2023r. Odsłon: 105

 • Jan Paweł II - Karol Wojtyła

  …odkryj głębię własnego ducha, wnikaj w głębię świata, przyjmij słowo Chrystusa, zaufaj Mu i podejmij swą życiową misję. Ludzie nowego wieku oczekują twojego świadectwa. Nie lękaj się, wypłyń na głębię…

  25 października 2023r. 64 1
 • Krzysztof Penderecki

  Krzysztof Penderecki, jeden z najwybitniejszych twórców XX wieku, przywołując w swym przemówieniu w 1987 roku , trzech polaków: Jana Pawła II, Czesława Miłosza i Leszka Kołakowskiego, powiedział: „Ci trzej ludzie, przy wszelkich różnicach jakie ich dzielą, zdają się w moim przekonaniu być zgodni i bliscy w jednym: w tym mianowicie, iż pilną potrzebą współczesnego świata jest nawrót do chrześcijańskich wartości i jak najrychlejsze odbudowanie strzaskanej przez kataklizmy dwudziestego wieku metafizycznej przestrzeni człowieka. Temu celowi również i ja chciałbym służyć…”

  17 października 2023r. 247 1
 • Fizyk Prof. Marek Abramowicz

  Godna polecenia audycja prezentująca wspomnienia fizyka prof. Marka Abramowicza. Opowieśc o życiu, o podrózowaniu, wątki filmowe, wartości...

  27 października 2023r. 265 5
 • Jerzy turowicz

  "Konieczna jest postawa otwarta, tzn. dialogu, rozmawiania także z przeciwnikami językiem takim, który oni mogą zrozumieć. Tutaj ważne jest dochodzenie do jakichś kompromisów. Potrzebny jest w tym celu pragmatyzm i realizm w tym znaczeniu, że dąży się do tego, co jest możliwe, broniąc zarazem wartości, bo to jest pierwszorzędnym zadaniem chrześcijan"

  ponad tydzień temu, 2024-02-25 10
 • ks. Józef Sadzik - parska kultura

  Kolejny drogowskaz na drodze w poszukiwaniu wartości. " Zwykł mawiać, że dialog nie jest po to, by służyć zamazywaniu różnic. Wręcz przeciwnie, jest po to, by wzajemnie się poznawać i poszukiwać płaszczyzny porozumienia."

  29 stycznia 16
 • Artykuł: Ks. Jerzego kultura przykościelna...

  "kiedy konkretny człowiek chce ukazać swą osobistą istotę, kiedy uświadamia sobie, że cudownym darem istnienia jest możliwość dążenia do prawdy, także prawdy o własnym narodzie i historii, możliwość postępowania według dobra i doznawanie piękna"

  29 stycznia 14


 • mapa