ks. Józef Sadzik - parska kultura
Kolejny drogowskaz na drodze w poszukiwaniu wartości. " Zwykł mawiać, że dialog nie jest po to, by służyć zamazywaniu różnic. Wręcz przeciwnie, jest po to, by wzajemnie się poznawać i poszukiwać płaszczyzny porozumienia."
"Miał taką ideę, żeby powołać do życia miejsce, w którym dialog nabierze nie tylko kulturowego, ale także teologicznego znaczenia. Powtarzał za swoim ulubionym filozofem Martinem Heideggerem, że dialog, to spotkanie różnych sposobów rozumienia świata, człowieka, wiary i religii. Otaczał się więc ludźmi będącymi nieraz daleko od kościoła, gdyż twierdził, że wiele się od nich uczy, bo łączy go z nimi chęć poszukiwania prawdy - mówił ks. prof. Jan Sochon "
"1966 r. założył jedno z najbardziej zasłużonych wydawnictw emigracji Editions du Dialogue. Był jego dyrektorem i w pierwszym okresie jedynym pracownikiem. Zainicjował serię „Znaki Czasu” prezentującej dzieła najważniejszych myślicieli i pisarzy religijnych. Publikował nie tylko tłumaczenia, ale też polskich autorów (K. Wojtyła, B. Kominek, T. Żychiewicz). Ogółem wydał ok. 150 tomów, w tym dokumenty II Soboru Watykańskiego, encykliki papieskie, teksty przydatne w liturgii i o charakterze medytacyjno-modlitewnym. Od 1973 r. poza prowadzeniem wydawnictwa był zaangażowany także w działanie Centre du Dialogue w Paryżu"
- https://www.polskieradio.pl/129/2384/Artykul/1963126%2CKsiadz-Sadzik-wydawca-i-przyjaciel-artystow
- https://kulturaparyska.com/pl/people/show/ks-jozef-sadzik/biography