SPOTKANIE: INDIE, kraj do potęgi n-tej
Opowiedzieć o Indiach to wyzwanie, zwłaszcza o „Indiach w ogóle”. Cokolwiek by się nie powiedziało, będzie to równie prawdziwe, co nieprawdziwe. Bo przecież ….
święta krowa jest też zwykłą dojną krową. Jogini to czasem mistycy, a czasem szemrane typki. Ganges choć brudny bywa niemożebnie, oczyszcza karmę. Hindusi są jednocześnie uduchowieni i skrajnie materialistyczni.
PIĄTEK, 15.11., godz. 19:00 - wstęp wolny
Naprawdę trudno jest się w tym połapać. Być może dlatego tak łatwo nam wpaść w pułapkę stereotypu świętej krowy i pełzającej ameby. Spotkajmy się by pomyśleć o Indiach inaczej!
Spotkanie będzie się składać z 2 części:
- prezentacja slajdów i opowieść o Indiach współczesnych – o kraju, który jest mega, wszech i do potęgi n-tej, ogłuszający, piorunujący i nie do ogarnięcia;
- prezentacja slajdów i opowieść o rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Fundację Poland House na północy Indii – dlaczego pomagamy właśnie tam? I co dobrego z tego wynika?
Zapraszam do wspólnej mentalnej podróży:))
PROWADZĄCA SPOTKANIE:
Anna Maria Różańska, dla której Indie to drugi dom; założycielka fundacji Poland House.
Fundacja Poland House
Fundacja ze Szczecina, która prowadzi w Kalimpongu, w stanie Bengal Zachodni, rodzinny dom dziecka. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w stanie liczącym niemal 100 mln ludzi. Nasza skromna pomoc jest także wyrazem wdzięczności wobec Indii, a zwłaszcza wobec Dobrego Maharadży Jam Saheba za przyjęcie polskich sierot wojennych w czasie, gdy nie chciał ich przyjąć żaden kraj.