loading...

Czwartkowy SEaNS filmowy

09 października 2023r. Odsłon: 349

Zapraszamy w każdy czwartek, godz. 18.30 na spotkania ze staranie wyselekcjonowanym filmem, połączone z pofilmową rozmową... Każdemu seansowi towarzyszy temat przewodni. Osoby chcące otrzymywać informacje o nadchodzącym seansie prosimy o wysłanie wiadomości na adres: film@jego.org.pl

 

CZWARTKOWE SEaNSe FILMOWE, cotygodniowe projekcje w klubowej sali kinowej Jego42 przy Placu Grunwaldzkim. To sposobność do systematycznego poznawania starannie wybranych filmów największych twórców kina.

Krzysztof Kieślowski zapytany w programie telewizyjnym "100 pytań do" po co robi filmy, odpowiedział: "..żeby porozmawiać, po to robię filmy, żeby porozmawiać na jakiś temat, który uważam za ważny dzisiaj, może jutro będę uwazał jakiś inny temat za ważny. po to robię filmy...

Nie bez znaczenia jest forma : wygłuszona i wyciemniona sala, bez popcornu i chrupania, wyremontowane klasyczne drewniane fotele z dawnej sali Szczecińskiej Filharmonii, nagłośnienie DOLBY Atmos. Po każdej projekcji chętni mogą pozostać w sali klubowej, wysłuchać i podzielić się pofilmową refleksją .

 


 • SEaNS 34...

  … to jedno z największych arcydzieł współczesnego kina. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu. …małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę.

  5 dni temu, 2024-02-28 115 8
 • SEaNS 33...

  „Nasz bohater odnosi sukcesy zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Jest młodym adwokatem z Florydy, który nie przegrał jeszcze żadnej sprawy. Nieważne, jak bardzo jest skomplikowana, jak wiele argumentów przemawia na niekorzyść jego klienta, … posiada wewnętrzną moc, która pomaga mu przekonać ławników do swoich racji, oraz charyzmę, pod której wpływem sąd działa po jego myśli…”

  Czwartek, 18.30, wstęp wolny

  ponad tydzień temu, 2024-02-21 170 5
 • SEaNS 32...

  Na początek Wielkiego Postu sięgamy po film głęboki, skłaniający do refleksji z bardzo wysoką oceną krytyków 8.2!

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-02-14 176 13
 • SEaNS 31 ...

  „Główny bohater  jest wdowcem, któremu brakuje dobrego kontaktu z dziećmi. Każde z nich odwołuje wizytę w rodzinnym domu wykręcając się wymówkami. Skoro Mahomet nie chce przyjść do góry... Ojciec decyduje, że odwiedzi każdą ze swoich dorosłych pociech z osobna. W trakcie tej podróży dowiaduje się kilku rzeczy, które zmienią jego sposób patrzenia na relacje rodzinne, dowie się, że nie zupełnie "wszyscy mają się dobrze", że jest sporo niedomówień i kłamstw, o których nie wiedział. ”

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-02-07 225 8
 • SEaNS 30...

  "... film na wskroś „szpilbergowski” –  liryczny i dramatyczny zarazem. Melancholijny, a jednak lżejszy niż cięższy, równoważony nutką humoru. A wszystko to zmieszane ze sobą w perfekcyjny warsztatowo sposób tak jak tylko to potrafi guru amerykańskiego kina komercyjnego. ... pokusił się o historię jawnie auto-biograficzną. I w mojej opinii obraz ten błyszczy najjaśniej w scenach poświęconych realizacji pasji i miłości do kina..."

  31 stycznia 159 13
 • SEaNS 29...

  „Środowisko nauczycieli i trudne kontakty wychowawców z młodzieżą były tematem wielu filmów. Najbliższy SEaNS to jednak dzieło niebanalne, ukazujące, jak różne mogą być oblicza przyjaźni oraz jak łatwo jest stać się całkowicie zależnym od drugiej osoby.”

  24 stycznia 172 6
 • SEaNS 28...

  "Dwie nowojorskie pary - zdawałoby się, że wszystko je łączy. Nienaganne maniery, wysoki standard życia i satysfakcja z uczących się w najlepszych szkołach dzieci. Wszyscy czworo mogą uważać się za elitę... Kiedy ich dzieci wszczynają bójkę, na pozór niewinne spotkanie rodziców, zorganizowane celem wyjaśnienia sprawy, przerodzi się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości. W tym piekielnie zabawnym pojedynku stawką będzie dobre imię i status każdego z uczestników. Nic zatem dziwnego, że wytrawni przeciwnicy dopuszczą się ciosów poniżej pasa. Wkrótce wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a gdy więzy małżeńskie ulegną zaskakującemu rozluźnieniu, okaże się, że w nowoczesnym związku wszystkie chwyty są dozwolone..."

  15 stycznia 184 13
 • SEaNS 27...

  Bohater kolejnej czwartkowej opowieści filmowej  jest genialnym hakerem. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt tajemniczy człowiek, który obiecuje przekazać mu wiedzę o rzeczywistości, w jakiej żyje. Prawdę o dwóch światach: prawdziwym i wygenerowanej iluzji,  która ma tylko udawać rzeczywistość.  Zapraszamy na jeden z najważniejszych filmów przełomu wieków…

  08 stycznia 216 6
 • SEaNS 26

  Zapraszamy w czwartek 4 stycznia godz. 18.30, wstęp wolny.

  03 stycznia 273 29
 • SEaNS 25...

  Zapraszamy w czwartek 28 grudnia o godz. 18.30 - wstęp wolny. Po seansie zapraszamy na spotkanie...

  27 grudnia 2023r. 295 9
 • Czwartkowe SEaNSe od 1 do 20

  Zebrane plansze z zapowiedziami seansów...

  09 października 2023r. 136 20


 • mapa